Логопед-Афазіолог
Відновлення промови після інсульту на дому

Інсульт - справжня трагедія сучасного покоління. Ризик інсульту в 21 столітті не тільки зріс на 22%, але і вік людей, йому зазнали, значно знизився. Щороку інсульт переносять близько 15 мільйонів чоловік у всьому світі.
 
Інсульт простими словами - це порушення кровообігу в головному мозку, що виникає, якщо стінка посудини розривається або її просвіт перекривається (тромбом).

Людина, котра перенесла інсульт без наслідків, на жаль, рідкість. Одним з найбільш поширених наслідків постінсультного стану є когнітивні порушення, до яких відносять і порушення мови. За статистикою вони зустрічається у кожного третього.

Порушення мови (або афазія) виникає в наслідок пошкодження структур мовних центрів. У більшості людей ці структури розташовуються в лівій півкулі головного мозку і пошкодження саме в цих центрах призводять до мовних порушень.

Завдання Логопеда-Афазіголога

Афазіолог або Логопед-Афазіолог - професія, про яку чули не всі. Афазіолог - це професіонал, який спеціалізується на відновленні мовлення, в тому числі і після інсульту.

Мова - найважливіший засіб комунікації людини. Вона дозволяє обмінюватися інформацією з навколишнім світом, передавати і переймати досвід у навколишніх. Тому її відновлення після інсульту - першорядне завдання, з якою пацієнтові допоможе впорається фахівець афазіолог.

Рекомендовані послуги:

(60 хв)

720 грн

1 сеанс

6500 грн

10 сеансів

(60 хв)

1 сеанс

720 грн

10 сеансів

6500 грн

Виїзд на дім входить у вартість

Логопед-афазиолог.jpg

Приступати до реабілітації слід якомога швидше: це допоможе скоротити час відновлення. Однак навіть через довгий час після інсульту заняття з афазіологом позитивно позначаються на якості мови.

 • Повна втрата здатності говорити;

 • Неправильний порядок складів і звуків;

 • Нездатність назвати предмети;

 • Порушення звуковимови;

 • Тривалі паузи при розмові;

 • Використання одного слова в усіх ситуаціях;

 • Неправильа побудова слів у реченні;

 • Дуже тихий голос;

 • Використання нецензурних слів.

001-inability-to-speak_edited.png

  Характерними ознаками афазії є:​​

Тривалість відновлення промові після інсульту безперервно пов'язана зі ступенем тяжкості або виду афазії. Розрізняють таку:

 1. Сенсорна,

 2. Моторна,

 3. Семантична

 4. Тотальна


Афазіолог за допомогою спеціальних тестів встановлює, які аспекти пошкоджені і підбирає комплекс коригуючих вправ.

Реабілітація промови при афазії

 Приступати до відновлення промови після інсульту слід якомога швидше.

Згідно зі статистикою, в перші ж три місяці після інсульту можна відновити функції організму на 50%, так що відкладати реабілітацію не варто. Афазіолог, крім занять, підкаже вправи, які слід виконувати самостійно. Родичам рекомендується підтримувати мова в побуті.

Допоможе поставити цілі лікування та досягти їх за допомогою вправ, встановить потрібну тривалість і частоту зустрічей. Завдання, які вирішує логопед- афазіолог при відновленні мовлення при інсульті:

Логопед-Афазіолог центру реабілітації на дому «Health to Home»

• Розуміння мови;
• Відновлення контролю над своєю мовою;
• Здатність утримувати мовну конструкцію;
• Збільшення словникового запасу;
• Корекція вимови;
• Відновлення артикуляції.

Наш Афазіолог використовує комплекси вправ по методиці В.М.Шкловского для відновлення вищих психічних функцій: читання, письма, мови, рахунку, логіки, слуху.

Логопедичний ручний і зондальний масаж (зовнішні і внутрішні порожнини рота)

Практичні завдання і вправи за методикою М.К.Бурлакової (схеми, наочний і тактильний матеріал).

Для відновлення промови використовує:

1. Логопедичний масаж;

2. Вправи на розвиток дрібної і великої моторики;

3. Вправи розвиток на міжпівкульна зв'язків;

4.  Засоби для роботи з м'язами апарату артикуляції;

5. Засоби для роботи з диханням.

Афазіолог разом з пацієнтом можуть читати короткі тексти, відновлювати відомі предметні ряди (наприклад, промовляти дні тижня або рахувати до 10), розкладати картинки і з'єднувати з ними підписи - все це є засобами реабілітації і прискорить відновлення мовлення в кілька разів.

Разом із засобами розвитку усного мовлення афазіолог підбирає вправи на відновлення письма, атакож читання. Відновлення промови після інсульту найбільш ефективно, якщо використовувати ці кошти в комплексі.

У доповненні до занять з логопедом-афазіологом використовуються методи фізіотерапії, масажу та лікувальної фізичної культури. Це поліпшить якість реабілітації, прискорить його і знизить ймовірність повторення інсульту. Детальніше про реабілітацію після інсульту можете дізнатись тут

Як працює Логопед-Афазіолог в нашому центрі

Афазіолог центру «Health to Home» допоможе визначити ступінь порушення мови, запропонує індивідуальну програму лікування, і найголовніше - приїде до Вас сам та виконає необхідний сеанс. Весь необхідний інвентар прибуде разом з фахівцем.

З повагою, КИРИЛЮК ВЛАДИСЛАВ, засновник "Health to Home"
12.05.2021